بهترین راه های افزایش سرعت سایت

منظور از سرعت بارگذاری سایت چیست

افزایش سرعت سایت (site speed) تأثیر مستقیمی بر تجربه کاربری بازدیدکنندگان دارد. زیرا؛ همه ما امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز خود را در اسرع وقت دریافت کنیم. سرعت بارگذاری سایت، به مدت زمانی اشاره دارد که لازم است تا یک صفحه در سایت شما به طور کامل بارگذاری شود. برخی از مطالعات نشان می دهد که مردم انتظار دارند اطلاعات سایت شما را حداکثر در 2 ثانیه ببینند. پس از این مدت، کاربران شما شروع به تردید در مشروعیت و امنیت سایت شما می کنند. از طرف دیگر، موتورهای جستجو سرعت سایت شما را بر اساس زمانی که کاربران اولین بایت اطلاعات را دریافت می کنند، اندازه گیری می کنند. این عامل ارتباط مستقیمی با سرعت پاسخگویی سروری دارد که اطلاعات سایت شما در آن ذخیره می شود.

افزایش سرعت سایت

بهبود سرعت سایت | افزایش لود سایت

اهمیت افزایش سرعت سایت

به طور کلی، کاربران سایتی را که به سرعت بارگذاری می شود با کیفیت تر و امن تر می دانند. بنابراین، سایتی که بسیار کند بارگذاری می شود در کاربران ایجاد شک و تردید می‌کند و آن‌ها را از ادامه کار منصرف می‌کند. افزایش سرعت بارگذاری، موضوع بسیار مهمی است چراکه؛ اگر در سایت شما بیش از 4 ثانیه طول می‌کشد تا تمام اطلاعات بارگذاری شود، به احتمال بسیار زیاد کاربران آن را رها می کنند و به دنبال سایت دیگری می‌روند. اگر در نظر بگیریم که وقتی به دنبال اطلاعات در اینترنت هستیم، چندین سایت را همزمان باز می کنیم، منطقی است که شروع به مرور سایتی کنیم که اول از همه اطلاعات را به ما نشان می دهد. سرعت سایت یکی از فاکتورهای اصلی و بسیار مهم برای افزایش رتبه سایت می باشد.

تست سرعت سایت

ابزارهای زیادی برای اندازه گیری سرعت بارگذاری سایت شما وجود دارد. اگرچه؛ اکثر آنها گزارش های خوبی به شما ارائه می دهند، توصیه می کنم از ابزار ارائه شده توسط Google در برنامه Google Webmaster Tools خود استفاده کنید که نتایج بسیار قابل اعتمادی به شما نشان می‌دهد و همچنین سایت خود را با دیگر سایت‌ها نیز مقایسه کنید و عملکرد سایت خود را در بازه های زمانی مختلف بسنجید. افزایش سرعت لود سایت شما عاملی تعیین کننده برای تجربه مثبت کاربران شماست و همچنین تأثیر مستقیمی بر زمانی که آنها در وب سایت شما صرف می کنند و تبدیل هایی که به دست می آورید دارد. تردید نکنید که بهبود سرعت سایت شما ارزش صرف زمان و منابع برای بهبود آن را دارد.

تست سرعت سایت | اندازه گیری سرعت سایت

راهکارهای افزایش سرعت سایت

در یک سایت تجارت الکترونیک، سرعت بارگذاری عامل مهمی است زیرا کاربران آن را با تجربه خرید مرتبط می‌کنند . اکثر خریداران سایتی که کند است را رها می کنند. آنها در آینده به این وبسایت بازنخواهند گشت و بسیاری از آنها در مورد یک تجربه خرید ضعیف به دوستان خود خواهند گفت. اگر به این جزئیات توجه کنید، متوجه می‌شوید که مشتریان بالقوه شما قادر خواهند بود تمام اطلاعات مربوط به محصولات شما را در زمان کمتری به دست آورند. به این صورت، آنها زمان بیشتری برای بررسی سایر محصولات شما خواهند داشت.

با توجه به این توضیحات، در ادامه برخی راهکارها برای افزایش بارگذاری سایت را شرح می‌دهیم:

راه های افزایش سرعت سایت

روش های بالا بردن سرعت سایت

انتخاب مناسب هاست و دامنه

سرور اساساً رایانه ای است که اطلاعات سایت شما را ذخیره می کند. با کمک توسعه دهنده وب خود باید بار سایت خود را تعیین کنید و سرویس میزبانی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. شبکه توزیع محتوا شبکه ای از سرورهای توزیع شده در سراسر جهان است که نسخه ای از سایت شما را ذخیره می کند. مزیت انتخاب سرویس میزبانی با این ویژگی این است که مهم نیست از کدام کشور به آن مراجعه می کنند. اطلاعات از نزدیکترین سرور جغرافیایی ارسال خواهد شد.

فشرده‌سازی فایل های JavaScript و CSS

با فشرده سازی فایل های CSS، جاوا اسکریپت و HTML وب سایت خود، حجم آن فایل ها را کاهش می دهید که باعث کاهش زمان دانلود آن فایل ها در مرورگر می شود. روش‌هایی وجود دارند که در آن‌ها فقط باید فضاهای خالی، شکسته‌های خط، برگه‌ها، نظرات و کدهایی را حذف کنید که می‌خواهید از آن ها برای ایجاد فایل‌های بسیار کوچکتر و بسیار فشرده‌تر استفاده کنید.

روش دیگر این است که کد را به گونه ای تغییر دهید که بدون تغییر رفتار کد، به شکل کوتاه تر و فشرده تر نوشته شود. به این ترتیب، کد بسیار فشرده تر خواهد شد. خواندن آن برای افراد خیلی آسان نخواهد بود؛ اما مرورگر آن را درک کرده و با موفقیت اجرا می‌کند. با فشرده‌سازی این فایل‌ها، بایت‌های اضافی حذف می‌شوند و تأثیر منفی روی صفحه وب شما نمی‌گذارند، اما زمان بارگذاری را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.

فشرده‌سازی فایل های JavaScript و CSS برای افزایش سرعت سایت

بهینه‌سازی تصاویر

تصاویر موجود در سایت، محتوا را برای کاربران بصری و جذاب می کنند. این تصاویر به طور جدی بارگذاری صفحه را کاهش می دهند و گوگل، مانند هر شبکه جستجوی دیگری، سایت های کند را دوست ندارد. تنها 1 ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه منجر به کاهش 11 درصدی بازدید از صفحه می شود. در این شرایط، برای افزایش سرعت سایت، تنها یک راه وجود دارد: بهینه سازی تصاویر. در این موارد بهتر است تصاویر را به اندازه دلخواه بر حسب پیکسل و به نسبت کیفیت / اندازه مورد نیاز بر حسب کیلوبایت کاهش دهید. همچنین بهینه سازی موتور جستجوی تصویر به افزایش موقعیت شما در نتایج جستجو کمک می کند.

انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب

یکی از عواملی که در موفقیت و قوت یک سایت نقش مهمی دارد، سیستم مدیریت محتوای آن است.

استفاده از cdn برای افزایش سرعت سایت

یکی از موارد ضروری در مورد سرعت وب سایت، شبکه تحویل محتوا (CDN) است. CDN بار روی وب سرور شما را کاهش می دهد و سرعت ارسال محتوا را برای همه بازدیدکنندگان سایت افزایش می دهد. در نتیجه، همه چیز از تجربه کاربری گرفته تا پتانسیل موتور جستجو بهبود می یابد. یک راه عالی برای شروع کشف تم این است که یک CDN وردپرس را فعال کنید.

تاثیر سرعت سایت در سئو

تاثیر سرعت سایت در سئو | افزایش سرعت سایت و سئو

سرعت بارگذاری وب، مدت زمان بارگذاری یا نمایش وب در مرورگر کاربر است. به گفته گوگل، هر چه زمان بارگذاری یک صفحه کمتر باشد، موقعیت سئو آن بهتر است. مدتی است که گوگل این فاکتور را در الگوریتم خود برای اندازه گیری موقعیت یک وب سایت در موتور جستجوی خود اضافه کرده است. علاوه بر این، این یک عامل مهم سئو است؛ زیرا شاخص‌پذیری، نرخ پرش، تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه و کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک را بهبود می‌بخشد . در کسب و کارهای آنلاین، زمان ارزش بسیار زیادی دارد. چهل درصد از بازدیدکنندگان یک وب سایت، اگر زمان بالا آمدن سایت بیش از 2 ثانیه طول بکشد، آن را رها می‌کنند.هر ثانیه می تواند به سود یا زیان برای شما تبدیل شود. بنابراین، سرعت بارگذاری وب یک عنصر ضروری است که هر شرکتی باید به آن اهمیتی که شایسته آن است بدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *