بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست

بک لینک ها از جمله پرکاربردترین اصطلاحات در بهینه سازی موتورهای جستجو هستند. پیوندی از یک وب سایت خارجی به وب سایت شما است و نشانه مهمی برای موتور جستجو است که وب سایت شما چقدر قابل اعتماد و معتبر است. لینک های برگشتی ( لینک های خارجی، لینک های ورودی) از یک وب سایت به وب سایت دیگر اشاره می کنند. بک لینک به عنوان رای برای سایت شما در نظر گرفته می شود. هرچه از منابع معتبر رای بیشتری کسب کنید، اعتماد موتورهای جستجو به وب سایت بالاتر می رود و در نتیجه رتبه سایت بالاتر می رود. هدف از ساخت این لینک ها انتقال ترافیک از یک وب سایت به وب سایت دیگر است.

با معرفی PageRank مشخص شد که علاوه بر ترافیک، بک لینک ها مقدار خاصی از لینک را نیز ارسال می کنند. هرچه ارزش لینک یک وب سایت یا صفحه بیشتر باشد، برای رتبه بندی بهتر است.

تاثیر بک لینک بر سئو

بک لینک یکی از عوامل متعددی است که بر رتبه بندی صفحات وب شما در نتایج جستجو تاثیر می گذارد. به همین دلیل است که اغلب به عنوان بخشی از بهینه سازی موتورهای جستجو استفاده می شود. وقتی وب سایت های دیگر به محتوای شما لینک می دهند، به این معناست که منبع ارزشمندی خواهید بود. به همین دلیل، موتورهای جستجو برای لینک سازی ارزش قائل هستند و می توانند رتبه شما را بهبود بخشند و به شما کمک می کنند در گوگل رتبه بالاتری کسب کنید. هرچه ارتباط و شهرت وب سایت لینک دهنده بیشتر باشد، ارزش بیشتری برای شما به وجود می آورد. به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه اینترنتی پوشاک را مدیریت کنید، یک لینک از یک شرکت ساختمانی ارزش زیادی برای شما ندارد.

یک بک لینک با کیفیت خوب از وب سایتی می آید که به وب سایت شما مرتبط است. برای مثال یک فروشگاه اینترنتی دوچرخه که یک بک لینک از یک سازنده دوچرخه دریافت می کند بسیار ارزشمندتر از زمانی است که فروشگاه اینترنتی از یک صفحه اصلی یا رجیستری لینک دریافت می کند. این منطقی است، زیرا موتور جستجو به دنبال سیگنال قدرت است. تایید از یک وب سایت مرتبط بسیار قوی تر است. ممکن است هیچ ارزشی برای لینک ها باقی نماند. ما این را پیوندهای نوفالو می نامیم. برای این کار از کد nofollow استفاده کنید.

تاثیر بک لینک بر سئو

اهمیت بک لینک قوی چیست؟

برای پاسخ به این سوال که چرا بک لینک ها اهمیت دارند، لازم است که مفید بودن آن ها را ترسیم کنیم. زیرا لینک های خوب تاثیر مثبتی بر موقعیت های شما در گوگل دارند. هنگامی که از لینک بیلدینگ به روش درست استفاده می کنید یا به طور فعال بک لینک ها را جمع آوری می کنید، این می تواند اعتبار دامنه شما را افزایش دهد. هر چه اعتبار دامنه شما بالاتر باشد، از نظر گوگل اهمیت بیشتری خواهید داشت. برای افزایش اعتبار دامنه خود، به لینک سازی با کیفیت نیاز دارید. به همین دلیل، بک لینک ها بسیار مهم هستند.

اهمیت بک لینک

تاثیر لینک بر سئو

لینک بیلدینگ

با لینک بیلدینگ (ساختن لینک)، لینک های مرتبط و ارزشمندی را با هدف افزایش اعتبار وب سایت خود به دست می آورید. یک مرجع بالاتر، افزایش موقعیت شما را در نتایج جستجو تضمین می کند. آیا بسیاری از وب سایت های مرتبط و قابل اعتماد دیگر به شما لینک می دهند؟ پس گوگل وب سایت شما را قابل اعتماد می بیند. وقتی وب‌سایت دیگری به وب‌سایت شما پیوند می‌خورد، مقداری ارزش از وب‌سایت دیگر نیز دریافت می‌کنید. بنابراین یک بک لینک خوب ارزش اضافی برای وب سایت شما فراهم می کند و وب سایت هایی با ارزش بالاتر اغلب در نتایج جستجو بالاتر قرار می گیرند.

دریافت بک لینک (لینک سازی)

یک متخصص سئو یا یک وب مستر تلاش می کند تا حد ممکن بک لینک های باکیفیت و فالو داشته باشد. این همیشه آسان نیست. به همین دلیل است که مردم اغلب به دنبال راه‌هایی خارج از قوانین موتورهای جستجو هستند، یعنی از طریق روش‌های کلاه سیاه (blackhat) . برای دریافت و ساختن پیوند به برنامه های تبادل لینک و شبکه های وبلاگ خصوصی فکر کنید. همانند سایر تکنیک های سئوی سیاه کلاه، خطر جریمه شدن توسط موتورهای جستجو وجود دارد.

خوشبختانه، راه هایی نیز برای دریافت بک لینک به صورت ارگانیک، با استفاده از تکنیک هایی که در چارچوب قوانین هستند، وجود دارد. مهمترین چیز تولید محتوای با کیفیت است. اگر محتوا از کیفیت خوبی برخوردار باشد، مردم تمایل دارند به آن لینک دهند. این محتواها می توانند وبلاگ، مقاله یا اخبار و همچنین اینفوگرافیک و فیلم باشند. شما می‌توانید از طریق خرید، ساخت لینک به روش‌های مختلف، تبادل و … بک لینک دریافت کنید.

انواع بک لینک

انواع بک لینک

دریافت بک لینک

بک لینک های سرمقاله

توضیحات تحریریه حاوی پیوندی به سایت شما و تعبیه شده در مطالب مرتبط و با کیفیت بالا، بک لینک عالی هستند. به عنوان یک قاعده کلی، این نوع لینک ها زمانی تشکیل می شوند که محتوای شما (مانند یک مقاله یا اینفوگرافیک) به عنوان منبع اطلاعات خاص ذکر شود، یا زمانی که سایت شما در یک لینک گردآوری شده در مورد یک موضوع خاص نمایش داده شود.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژهایی که از سایت های معتبر دریافت می کنید تاثیر بسیار زیادی بر سئو و افزایش بازدید سایت شما دارد. رپورتاژهای بی کیفیت می‌توانند باعث کاهش رتبه سایت شوند.

ساخت لینک از وبلاگ نویسی مهمان

هنگام ارسال مقالات مهمان به وب‌سایت‌های معتبر، پیوستن یک لینک سرمقاله به سایت شما اغلب قابل اجرا است. گسترش وبلاگ نویسی مهمان باید بخش بزرگی از تقریباً هر طرح سئو باشد. باید سعی کنید برای این فرصت ها سایت هایی با کیفیت و اتوریتی بالا پیدا کنید.

لینک سازی در پروفایل های شبکه های تجاری و اجتماعی

هنگامی که پروفایل های دیجیتالی را برای کسب و کار خود در وب سایت های فهرست کسب و کار، شبکه های اجتماعی، فهرست راهنمای صنعت و سایت های دیگر تنظیم می کنید، تقریباً همیشه این گزینه را دارید که به وب سایت خود (یا چند مورد) پیوند دهید. موتورهای جستجو این ورودی ها را به عنوان دلیلی بر این موضوع می دانند که یک سایت برای مدت طولانی وجود داشته است.

بک لینک از وبینارها

وبینارها (و ضبط‌های آن‌ها) اطلاعات مفیدی را برای سایت‌ها فراهم می‌کنند تا به آن‌ها پیوند دهند. وب‌سایت‌ها اغلب وبینارهایی را در صفحات خود قرار می‌دهند تا به شرکت شما پیوند داده شوند و اشاره کنند که شرکت شما چه می‌کند. شما می توانید آن ها را با استفاده از استراتژی هایی مشابه آنچه برای ارتقاء وبلاگ استفاده می شود، به دست آورید.

بک لینک های ابزار یا کتاب های رایگان

کنار گذاشتن یک ابزار عالی یا کتاب به صورت رایگان راه موثر دیگری برای جلب توجه و بک لینک است که تاثیر قابل توجه و طولانی مدتی بر سئو دارند. این می تواند شامل ساخت یک آیتم ساده اما مفید، مانند یک ابزار، یا ارائه یک نسخه رایگان از یک نرم افزار یا کتاب باشد. برای لینک سازی این ابزار را با سایت‌هایی که خوانندگان مشابه شما دارند (از ابزارهای سئو برای یافتن آنها استفاده کنید) و سایت‌هایی که میهمانان شما هدف نوشتن دارند، بازاریابی کنید.

پیوندهای بیوگرافی پست مهمان

اگر سایتی که از وبلاگ نویسی مهمان استقبال می کند، اجازه بک لینک را در داخل مقاله نمی دهد، تقریباً همیشه آنها را در قسمت بیو نویسنده مجاز می کند. مهم نیست که این لینک ها به محتوای تحریریه پیوند داده نمی شوند. آنها همچنان بر سئو تأثیر می گذارند زیرا مهمانان اغلب وب سایت هایی را با بیننده بیشتر لینک می دهند. آنها می دانند که افراد دیگر برای خواندن وبلاگ ها و مقالات و یافتن دستور العمل ها به کجا می روند.

در قسمت نظرات لینک قرار دهید

هنگامی که در مورد یک مقاله وبلاگ نظر می دهید، معمولاً مجاز به ارائه یک پیوند به وب سایت خود هستید. اسپمرها اغلب از این مورد سوء استفاده می کنند، که ممکن است برای ایجاد پیوندهای بد استفاده شود. با این حال، اگر مردم نظرات واقعی را در مورد قطعات وبلاگ با کیفیت بالا بگذارند، به اشتراک گذاری پیوندها می تواند به شما در افزایش ترافیک سایت و افزایش آگاهی برندتان کمک کند.

لینک سازی در شبکه های اجتماعی

محتوای شبکه های اجتماعی را با بک لینک منتشر کنید. کانال های رسانه های اجتماعی به شما کمک می کنند لینک دریافت کنید. مقالات مرتبط و ارزشمند را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید و آنها را به اشتراک بگذارید. همچنین فراموش نکنید که می توانید به سادگی یک لینک را خودتان قرار دهید. این نیز ارزش را به وب سایت شما منتقل می کند. ارزش یک پروفایل خوب در رسانه های اجتماعی را دست کم نگیرید. شما خود را به مخاطبان زیادی می شناسید و خود را در دسترس و قابل اشتراک گذاری می کنید.

اینفوگرافیک ها:

استفاده از اینفوگرافیک ها به جذابیت صفحات سایت کمک می کند و میزان اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی افزایش می یابد. قرار دادن لینک سایت روی آن ها به یک نوع بک لینک دائمی تبدیل می شود.

تفاوت لینک های داخلی و بک لینک ها

وب سایت شما دارای دامنه است. به عنوان مثال، تمام صفحات داخل وب سایت شما (صفحه تماس شما، صفحه وبلاگ شما، مقالات شما و غیره) تحت آن دامنه قرار می گیرند. پیوندهای داخلی ارجاعاتی به صفحات مختلف در دامنه شما هستند. وقتی از مقاله وبلاگ خود به صفحه تماس خود پیوند می دهید ، این یک لینک داخلی است. این به گوگل کمک می کند تا ساختار وب سایت شما را درک کند. اما این لینک ها ارزش کمتری نسبت به بک لینک دارند. این به این معنی نیست که اصلاً مفید نیست. در واقع توصیه می کنیم از آن استفاده کنید. زیرا کمک کننده میباشد و با گفتن به گوگل که چگونه هنگامی که ساختار وب سایت شما در کنار هم قرار می گیرد، در رتبه بندی نیز امتیاز بهتری کسب می‌کنید.

مزایای بک لینک

بک لینک ها تضمین می کنند که وب سایت شما اعتبار دامنه بالاتری ایجاد می کند و در نتیجه وب سایت شما جایگاه بهتری در نتایج موتور جستجو پیدا می کند. علاوه بر این، تضمین می کنند که وقتی ربات های موتور جستجو وب را اسکن می کنند، همه لینک ها را دنبال می کنند و در نتیجه وب سایت شما را سریعتر کشف می کنند. بنابراین اگر هیچ بک لینکی وجود نداشته باشد، یافتن وب سایت شما برای ربات ها دشوارتر خواهد بود. مطمئناً برای وب‌سایت‌های جدید، قرار دادن بک لینک در سایر وب‌سایت‌ها به منظور یافتن و فهرست‌بندی بهتر توسط موتور جستجو مهم است.

مزایای بک لینک

این همچنین زمانی اعمال می شود که یک لینک در مقاله ای قرار می گیرد که زیاد دیده می شود، بنابراین شانس زیادی وجود دارد که بازدیدکنندگانی که روی لینک کلیک می کنند نیز ارزشمندتر باشند زیرا این بازدید کننده اغلب به دنبال اطلاعاتی در مورد یک موضوع یا محصول خاص است. در مجموع، بک لینک ها برای جذب ترافیک ارگانیک به وب سایت شما ضروری هستند. نه تنها از طریق خود پیوند، بلکه ارزش آن نیز تضمین می کند که وب سایت شما در موتور جستجو بالاتر قرار می گیرد.

خرید بک لینک و پنالتی شدن سایت

چرا باید در مورد پنالتی گوگل مراقب باشم؟ هنوز هم به طور مرتب اتفاق می افتد. یک ایمیل یا تماس تلفنی با این خبر خوب دریافت می کنید که شرکت مورد نظر می تواند سایت شما را در عرض چند روز به یک موقعیت برتر در گوگل برساند. شما یک بسته آماده را خریداری می کنید که شامل صدها لینک است و همچنین هزینه کمی برای آن پرداخت می کنید. اینها به اصطلاح برنامه های تبادل لینک هستند که از شرکت هایی سرچشمه می گیرند که دقیقاً از قوانین گوگل پیروی نمی کنند.

اگر چنین بسته‌ای را خریداری کنید، این احتمال وجود دارد که آنچه به شما قول داده‌اند واقعاً اتفاق بیفتد. وب‌سایت شما در کمترین زمان رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهد، اما پس از آن دوباره به همان شدت سقوط خواهید کرد، زیرا بک لینک‌ها کیفیت پایینی دارند. گوگل به محض اینکه متوجه قضیه شود این نوع عمل را، بی رحمانه با یک پنالتی گوگل مجازات می کند. شما در معرض خطر ناپدید شدن کامل از نتایج جستجو هستید، که امروزه به این معنی است که شرکت شما محکوم به فنا است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *