سئو اینستاگرام چیست و چه مزایایی دارد؟

سئو اینستاگرام چیست؟

سئو اینستاگرام چیست

سئو (SEO) به معنی بهینه‌سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو  و به معنی بهبود دادن رتبه یک وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجوی است. در مورد instagram، سئو اینستاگرام شامل بهبود رتبه ویدیوها، عکس‌ها و صفحه‌های کاربری در نتایج جستجوی داخلی اینستاگرام است. برای این کار، باید از هشتگ‌های مناسب، متن‌های توضیحی بهینه شده و فعالیت‌های متعدد دیگر استفاده شود.  با بهینه‌سازی پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام خود، می‌توانید شانس خود را برای پیدا کردن عبارات، هشتگ‌ها و موضوعاتی که در الگوریتم این پلتفرم قرار می‌گیرند، افزایش دهید. اگر الگوریتم جستجوی اینستاگرام حساب کاربری و پست‌های شما را تایید کند، کاربرانی که به دنبال خدمات و موضوعاتی هستند که کسب و کار و پیج شما ارائه می‌دهد، به راحتی شما را پیدا می‌کنند.

بیشتر بدانید: ادمین اینستاگرام شورتکات پلاس

سئو اینستاگرام در گوگل

منظور از سئو اینستاگرام (Instagram SEO) در گوگل این است که با استفاده از یک عبارت کلیدی خاص، پیج را در لیست نتایج جستجو قرار دهیم. اینستاگرام مانند گوگل الگوریتم ها و قوانینی دارد که بر اساس تجربه کاربری و تعاملات آن ها اجرا می‌شود. اگر چه الگوریتم های اینستاگرام در مقابل گوگل کمتر است اما همین قواعد به قدری تاثیر گذار هستند که حوزه سئو به اینستاگرام وارد شده است. بهینه سازی اینستاگرام به معنی بهینه سازی محتوا برای نمایش در نتایج جستجو اینستاگرام است. در نتیجه زمانی که کاربر کلمه کلیدی و یا هشتگ مرتبط با موضوع پیچ شما را در اکسپلور اینستاگرام جستجو می کنند، محتوای سئو شده و استاندارد در ابتدای نتایج نمایش داده می‌شود.       

سئو اینستاگرام در گوگل

بهینه سازی اینستاگرام بر اساس قوانین اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام مجموعه ای از قوانین است که محتوا را در این پلتفرم رتبه بندی می‌کند. این قوانین تصمیم می‌گیرد که چه محتوایی و به چه ترتیبی در فیدهای همه کاربران اینستاگرام، فید Reels، صفحات هشتگ و اکسپلور نمایش داده شود. بهینه‌سازی اینستاگرام بر اساس قوانین اینستاگرام می‌تواند به موارد زیر مرتبط باشد:

 • محتوا: ایجاد محتوای جذاب و ارزشمند برای دنبال‌کنندگان، استفاده از عکس‌ها و ویدیوهای با کیفیت و متن‌های جذاب.
 •  هشتگ‌ها: استفاده از هشتگ‌های مرتبط و پرکاربرد برای افزایش دسترسی محتوا به کاربران مرتبط.
 •  زمان‌بندی: انتشار محتوا در زمان‌هایی که دنبال‌کنندگان بیشتری به فعالیت در اینستاگرام می‌پردازند.
 •  تعامل: پاسخگویی به نظرات و پیام‌های دنبال‌کنندگان، ایجاد تعامل فعال با جامعه.
 • بازاریابی اجتماعی: استفاده از تبلیغات، همکاری با افراد معروف و صفحات مرتبط برای افزایش دسترسی به مخاطبین جدید.
بهینه سازی اینستاگرام بر اساس قوانین اینستاگرام

مراحل سئو پیج اینستاگرام

 1. از پروفایل شروع کنید: پروفایل به طور مستقیم روی سئو تاثیر ندارد بلکه یک پروفایل حرفه ای باعث جذب مخاطبان جدید و افزایش فالوورها می‌شود. در نتیجه به طور غیر مستقیم روی افزایش احتمال دیده شدن پیج شما در اکسپلور می‌شود.
 2. به هایلایت ها توجه داشته باشید: هایلایت همان دایره هایی هستند که پایین پروفایل نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید در هایلایت ها نمونه کارها و خدمات خود را به کاربرانتان نشان بدهید.
 3. پست گذاری: پستی های اینستاگرام باید محتوای خوب و کاربردی داشته باشد. وقتی پستی را منتشر می‌کنید، ابتدا به تعداد کمی از فالوورهایتان نمایش داده میشود. اگر این افراد به آن واکنش و تعامل  خوبی نشان دادند، پست در اکسپلور هم نشان داده میشود. 
 4. هشتگ های خوب انتخاب کنید: یکی از مهمترین مراحل سئو در اینستاگرام، استفاده از هشتگ ها است.
 5. کاربران را تشویق کنید پیج شما را تگ و منشن کنند.
 6.  استوری های مداوم و جذاب بگذارید.
 7. لایوها هم به طور مستقیم و هم غیر مستقیم  تاثیر گذار هستند.
مراحل سئو پیج اینستاگرام

روش‌های افزایش سئو اینستاگرام

برای افزایش سئو (بهبود قابلیت‌های جستجو) اینستاگرام، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • بهینه‌سازی پروفایل: استفاده از نام کاربری و بیوگرافی بهینه شده با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت شما.
 • محتوای با کیفیت: اشتراک‌گذاری محتوای جذاب، ارزشمند و اصیل که جامعه شما را جذب کند و تعاملات بیشتری ایجاد کند.
 • استفاده از هشتگ‌ها: استفاده از هشتگ‌های مرتبط با موضوعات مطرح شده در پست‌های شما که به کاربران کمک می‌کند پست‌های شما را پیدا کنند.
 •  شبکه‌سازی با دیگر حساب‌ها: همکاری با دیگر حساب‌ها، به اشتراک گذاری محتوای یکدیگر و تگ کردن کاربران برای افزایش دیده شدن.
 •  انتشار منظم: ایجاد یک برنامه انتشار منظم پست‌ها برای افزایش حضور آنلاین و اعتبار سئو حساب.
روش های افزایش سئو اینستاگرام

سئو اینستاگرام با تیم حرفه ای شورتکات پلاس

مدیریت اصولی پیچ اینستاگرام، فرایندی تخصصی و حرفه ای است. شورتکات پلاس با تیم مجرب و کاربرد مدیریت پیج‌های اینستاگرام شما به بهترین شکل انجام می‌دهند. مدیریت پیج اینستاگرام توسط ادمین‌های ما با هدف بهبود تعامل با کاربران، تبلیغ محصولات، خدمات و نمونه کارها و نهایتا  رشد کسب و کار شما بر اساس الگوریتم‌ها و قوانین اینستاگرام اجرا می‌شود. استراتژی سئو اینستاگرام به طور کاملا هوشمندانه و اصولی پیاده سازی می‌شود.

سئو اینستاگرام با تیم حرفه ای شورتکات پلاس

بیشتر بدانید: ادمین اینستاگرام شورتکات پلاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *