امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر مردم تمایل به خرید و پرداخت­ های خود از طریق فروشگاه­ ها و درگاه­ های پرداخت اینترنتی دارند. اکثر مردم در پراخت­ های اینترنتی نگران نامعتبر بودن درگاه­ های پرداخت هستند و شاید به همین دلیل از خرید های اینترنتی پرهیز می کنند.

چراکه بعضی وب­ سایت­ ها با شبیه­ سازی صفحه پرداخت بانکی، مشخصات بانکی افراد را سرقت کرده و اقدام به دزدی می ­کنند. برای جلوگیری از فیشینگ و دزدی در خریدهای اینترنتی، کاربراین حتما باید در خریدهای اینترنتی خود از درگاه­ های اصلی بانک که از طریق شرکت شاپرک معرفی گشته­ اند استفاده کنند و مشخصات بانکی خود مانند نام کاربری، پسورد، شماره عابر بانک، CVV و رمز دوم خود را وارد کنند.

درگاه پرداخت 1

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت فناوری امنی است که پلی بین کسب و کار و مشتری را ایجاد می­کند. در واقع  سرویسی است که در فروشگاه­ های الکترونیکی برای تسهیل پرداخت مشتریان پیاده سازی می­شود و مشتریان بعد از وارد کردن اطلاعات کارت خود مبلغ تعیین شده را پرداخت کرده و فرایند خرید خود را تکمیل کنند.

انواع درگاه پرداخت:

درگاه پرداخت مستقیم (PSP)

در این درگاه، مشتری پس از تکمیل سبد خرید خود بطور مستقیم به درگاه پرداخت بانک­ها متصل می­شود.  برای افرادی که دارای برند یا صاحب شرکت هستند توصیه می­شود و در واقع نشانه اعتبار سایت آنها است.

درگاه پرداخت غیر مستقیم یا واسط

درگاه غیرمستقیم یا واسط شرکتی است که با یک درگاه مستقیم قرارداد می ­بندد و آن را در اختیار مشتریانش قرار می ­دهد. بنابراین مشتری برای انجام تراکنش ابتدا وارد سایت واسطه شده و بعد از تکمیل اطلاعات وارد صفحه بانک موردنظر می ­شود.

چرا معتبر بودن درگاه های پرداخت اهمیت دارد؟

برای جلوگیری از سرقت اینترنتی باید از درگاه­ های پرداخت معتبر استفاده کرد. در درگاه­ های نامعتبر و جعلی افراد با کپی رابط گرافیکی یک وب­گاه معتبر و طراحی صفحات درگاه جعلی، اطلاعات کارتی کاربر را بدست آورده و از حساب وی برداشت می­کنند.

امن­ترین درگاه، درگاه پرداخت بانک مرکزی به آدرس  https://xxx.shaparak.irست.

مجهز کردن سایت ها به درگاه پرداخت

هر وب ­سایت ارائه دهنده خدماتی باید مجهز به درگاه پرداخت آنلاین باشد تا مشتریانش بتوانند تراکنش ­های خود را انجام دهند. اگر صاحب برند و یا شرکت بزرگی هستید و گردش مالی روزانه زیادی دارید باید به بانک مراجعه کرده و با ارائه مدارک درخواست درگاه پرداخت مستقیم نمایید و سپس از یک برنامه ­نویس بخواهید ماژولی برایتان نوشته و درگاه را به وب­ سایتتان وصل کند. روند نصب درگاه مستقیم طولانی است ولی این مزیت را دارد که کارمزدی را پرداخت نمی­کنید و پولی که مشتریان از طریق درگاه آنلاین می­کنند مستقیما به حساب شما واریز می­شود. صاحبان کسب و کارهای کوچک نیازی نیست برای مجهز کردن وب سایتشان به بانک مراجعه کنند و می­توانند به صورت اینترنتی و بعد از احراز هویت درگاه پرداختی واسط خود را دریافت کنند.

مزایای استفاده از درگاه های پرداخت برای سایت

استفاده از درگاه پرداخت مزایای بسیاری دارد. ابزار پرداخت آنلاین وجوه مشتری را فراهم می­کند و دیگر نیازی نیست مشتریان شما برای پرداخت هزینه به بانک مراجعه کنند و اینکار در عرض چند ثانیه با وارد شدن آنها به درگاه صورت می­گیرد.

مزایای کلی درگاه پرداخت :

 • صدور فاکتور آنلاین برای تمام سفارشات
 • گزارش تمامی تراکنش­ها
 • ایجاد کیوآر کد درگاه
 • قابلیت استفاده در اپلیکیشن موبایل و وب سایت
 • امکان اتصال به چندین درگاه بانکی
 • قابل استفاده در شبکه­ های اجتماعی

هر کدام از درگاه­ ها مزایای مخصوص به خود را دارد. در ادامه مزایای هر یک را جداگانه بررسی می­کنیم.

مزایای درگاه پرداخت مستقیم:

 • اعتبار برند و کسب و کارتان
 • اتصال مستقیم و سریع به درگاه
 • بدون کارمزد بدون تراکنش­ها
 • واریز مستقیم مبالغ توسط مشتریان به حساب شخصیتان
 • تسویه حساب تراکنش بصورت روزانه
 • اعتماد زیاد مشتریان به معتبر بودن درگاه پرداختی

مزایای درگاه پرداخت واسط:

 • مجهز کردن سریع سایت به درگاه و فعال سازی سریع
 • عدم نیاز به نماد اعتماد الکترونیک
 • عدم نیاز به مجوز کسب و کار
 • نصب صفحه شخصی پرداخت با درج لوگو و نام
 • امکان اتصال به چندین درگاه مختلف
 • پشتیبانی از طریق شرکت واسطه

خدمات ویژه طراحی درگاه پرداخت در شورت کات پلاس

اگر صاحب یک کسب و کار تجارت الکترونیک هستید ، بخش بزرگی از جذب و خوشحال کردن مشتریانتان ارائه یک تجربه خرید آنلاین پایدار، قابل اعتماد، ایمن و آسان است. یکی از خدمات ویژه طراحی شرکت شورت کات پلاس طراحی درگاه برای صاحبان وب ­سایت­ های فروشگاهی و مشاغل آنلاین است.

فرآیند طراحی و توسعه وب تجارت الکترونیک شورت کات پلاس به گونه ­ای است که تجارت شما را به طور کامل درک کرده و بهترین راه­ حل تجارت الکترونیک ممکن را در چارچوب بودجه و زمان شما اجرا می ­کند. یکی از افتخارات شرکت شورت کات پلاس این است که ما می ­توانیم روند طراحی و توسعه وب سایت تجارت الکترونیک شما را به زبان ساده توضیح دهیم بدون اینکه شما را با اصطلاحات فنی گیج کنیم.

آدرس درگاه های اینترنتی معتبر:

آسان پرداخت پرشین  https:‎//asan.shaparak.ir
پرداخت ملت  https:‎//bpm.shaparak.ir
تجارت الکترونیک پارسیان  https:‎//pec.shaparak.ir
تجارت الکترونیک پارسیان  https:‎//pecco.shaparak.ir

پرداخت الکترونیک سامان  https:‎//sep.shaparak.ir
پرداخت الکترونیک پاسارگاد https:‎//pep.shaparak.ir
پرداخت نوین آرین  https:‎//pna.shaparak.ir
پرداخت الکترونیک سداد  https:‎//sadad.shaparak.ir
کارت اعتباری ایران کیش  https:‎//ikc.shaparak.ir
فن آوا کارت  https:‎//fcp.shaparak.ir
مبنا کارت آریا  https:‎//mabna.shaparak.ir
الکترونیک کارت دماوند  https:‎//ecd.shaparak.ir
سایان کارت  https:‎//sayan.shaparak.ir

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.